تبلیغات
زیبایی های زندگی - 7 ترفند آرایشی برای جوانتر نمایان شدن
زیبایی های زندگی
گـاهی اوقات کـارهـایــی را برای روزها...ساعت ها.... و یا حتی هفته ها انجام می دهـیـم تا جوانتر به نظر برسیم، اما در عین حال کارهایی را نیز انـجام می دهیم که سبب می شوند پیرتر جلوه کنیم. در این قـسمت بـه چند نمونه از این اشتباهات و نحوه تصحیح هر یک از آنها اشــاره می کنیم.


به ادامه مطلب توجه فرمایید

گـاهی اوقات كـارهـایــی را برای روزها...ساعت ها.... و یا حتی هفته ها انجام می دهـیـم تا جوانتر به نظر برسیم، اما در عین حال كارهایی را نیز انـجام می دهیم كه سبب می شوند پیرتر جلوه كنیم. در این قـسمت بـه چند نمونه از این اشتباهات و نحوه تصحیح هر یك از آنها اشــاره می كنیم.

1- صورت چرب و براق

معـمولاً این روزها اینطور شنیده می شود كه اگر پـوســت صورت خود را با كرم های روغنی و شــفاف چرب كنیم، به نظر جوانتر می رسیم. ما به هیـچ وجه مـخالف این مطلب نیستیـم، اما این روزها خانـم های زیادی را مـی بینیم كه در تـمام اوقات (مـحل كـار، نهار، مهمانی) به ایـن دلیل كه اعتقاد دارند پوستشان با كرم های براق كننده، جوانتر خواهد شد، این كار را انجام میدهند، آنها همچنین تصور می كنند كه زیبا تر به نظر می رسند. اما اشتباه می كنند! اولاً باید توجه داشته باشید كه لزوماً برای جوانتر شدن نیازی به صورت براق ندارید. دوماً صورت براق پیری پوست شما بیشتر نمایان می كند چرا كه گودی ها، چروك ها و لك های پوست واضح تر می شوند. می توان گفت كه صورت براق تمام ایرادهای صورت را بزرگنمایی می كند. زمانیكه نور روی صورت براق می افتد (چه در روز و چه در شب) نقص های صورت، خودشان را بیشتر نشان می دهند و ... مهمتر از همه ... هیچ چیز زیبایی در مورد صورت روغنی وجود ندارد حتی اگر به بهترین وجه آنرا آرایش كنید.

 و اما راه حل

زمانیكه برای بیرون رفتن از خانه آماده می شوید، می توانید از روش های زیر برای آرایش استفاده كنید و پوست خود را جوان و شاداب نمایید. 1- صورت و گردن خود را به دقت بشویید تا كلیه چربی ها و مواد باقیمانده از آرایش قبلی از صورتتان پاك شوند. 2- از یك كرم مرطوب كننده مرغوب بر روی پوست خود استفاده كنید. 3- هر گونه آرایشی كه می خواهید مانند روال عادی انجام دهید. 4- مقداری پن كك را از بالا به پایین بر روی پوست خود بزنید تا رنگ ها به خوبی بر روی پوست بخوابند و درخشندگی بیش از اندازه نیز از بین برود. پنكك چون حالت پودری دارد به خوبی جذب مناطق مرطوب می شود و اجازه می دهد تا آرایش برای مدت زمان بیشتری بر روی پوستتان باقی بماند. این امر همچنین از پوست شما در مقابل اشعه های زیان آور خورشید نیز جلوگیری می كند. شما با این كار می توانید هم از پوستتان مراقبت كنید و هم آنرا جوانتر كنید. امتحان كنید: پیش از استفاده از پودر صورت، جلوی پنجره بایستید (و یا جایی كه نور به صورتتان بتابد) و یك آینه بدست گرفته و خود را در آن نگاه كنید. پودر را بر روی صورت استعمال كنید، پشت پنجره بروید و مجدداً صورت خود را در آینه نگاه كنید و ببینید چه تغییری در آن ایجاد شده. اگر متوجه هیچ تغییری نشدید، بدانید كه خیلی جوان هستید و هیچ خط و خطوطی بر روی پوستتان وجود ندارد!!

2- سایه چشم رنگین كمانی و روشن با فرم های عجیب

(من قبلاً در این مورد صحبت كرده ام، اما ارزش تكرار مجدد را دارد)

استفاده از تمام رنگ ها به طور بیش از اندازه و غیر طبیعی سبب فرسوده نشان دادن پوست می شود... و از این گذشته شما را غیر جذاب، بدریخت و شلخته نشان می دهد. در تیتر این قسمت به سایه های روشن و رنگین كمانی اشاره كردیم. گاهی اوقات این نوع سایه ها آنقدر روشن و تند می شوند كه چشم های شما را مثل چراغ های جلوی اتومبیل می كنند. البته تولید كنندگان این نوع محصولات همیشه باید بازاری برای فروش محصولاتشان پیدا كنند. آنها فقط به دنبال سود خودشان هستند، اما من اینجا هستم تا شما را راهنمایی كنم كه چگونه می توانید شاداب ترین و جوان ترین پوست را داشته باشید. خوب كافی است؛ حالا كه خودم را خالی كردم می توانیم به ادامه این مبحث بپردازیم. (لبخند)!و اما راه حل

چشم شما هر فرم و شكلی كه داشته باشد، با استفاده از یك میكاپ مناسب میتوانید آنرا به جوانترین و زیباترین شكل ممكن دربیاورید. به یاد داشته باشید كه این چشم هایتان هستند كه شما را پیروز می كنند... نه سایه ها. در اینجا شما را با چند قانون كلی آشنا می كنیم: 1- از رنگ های طبیعی استفاده كنید. رنگ مورد علاقه من سفید چرك برای گوشه های پلك، قهوه ای روشن و یا خاكستری برای روی پلك و مقداری هم برای استخوان زیر ابرو است. (رنگ سفید چرك معمولاً پس از استعمال سایه به تمام قسمت ها زده می شود تا رنگ همه جا هماهنگ شود و چهره طبیعی تری به شما بدهد.) 2- از خط چشم برای زیبا تر شدن چشم ها استفاده كنید. رنگ مشكی لطافت بیشتری به چشم ها می دهد. 3- از ریمل استفاده كنید. رنگ مشكی یا قهوه ای كاملاً مناسب است. اگر مژه های پری ندارید، می توانید از مژه مصنوعی استفاده كنید. فقط قهوه ای باشد نه مشكی. (باید پیش از استفاده از مژه مصنوعی آنرا هم از عرض و هم طول كوتاه كنید و انواع پرمو آنها را نیز خریداری نكنید چرا كه بر روی چشم خیلی مصنوعی به نظر می رسند و زیبایی ندارند) اگر به اندازه كافی از آن استفاده كنید چهره شما زیباتر خواهد شد. آیا می گویید كه قبلاً همیشه این كار را انجام می دادید؟؟ حتی مانیكوریست من هم قبل از اینكه به او بگویم چیزی در این مورد نمی دانست.

3- استفاده از رژلب های بنفش، مشكی یا نارنجی

این رنگ ها معمولاً چهره را سالخورده كرده و اگر از انواع پر رنگ آنها استفاده شود، چهره بدی به شما می دهند. مشكی / نارنجی ( بنفش / مشكی) هیچ گاه بر روی صورت جذاب نخواهند بود.

و اما راه حل

شاید نارنجی بسیار كمرنگ بد نباشد، البته اگر با لباس هایتان هم خوانی داشته باشد، اما در هر صورت سعی كنید از كمرنگ ترین انواع كه با تن قهوه ای همراه هستند استفاده كنید. البته رك و پوست كنده بگویم من نه صاحب فروشگاه لباس های نارنجی هستم و نه رژ لب های نارنجی/قهوه ای می فروشم. رنگ نارنجی معمولاً بر روی پوست زیبا نمی شود. اگر ملزم به استفاده از رژ لب نارنجی هستید حتماً آنرا بر روی لب خود محو كنید.

از رنگ هایی استفاده كنید كه دارای تن ملایمی از قهوه ای باشند. قرمز باید مقداری آبی داشته باشد تا برو روی پوست رنگ نارنجی را نمایان نسازد. آبی، قرمز را زیباتر می كند و به جوانی و شادابی صورت نیز كمك می كند.

اگر می خواهید لب های پرتری داشته باشید، می توانید رژ لب و یا خط لب خود را كمی بالاتر از خط طبیعی لب بكشید. اگر از براق كننده هم استفاده می كنید یادتان باشد كه آنرا فقط در داخل خط طبیعی لب استعمال كنید. با این روش چهره شما ظریف تر شده و جذابیت بیشتری به خود می گیرد... یادتان باشد كه بیش از اندازه از برق لب استفاده نكنید. زمایكه لب های خودتان را بزرگ تر می كنید یادتان باشد كه پس از اتمام كار روی آنرا پنكك بزنید تا طبیعی تر و محو تر به نظر برسد، در غیر اینصورت خط اضافی كه خودتان كشیده اید توی ذوق می زند و خیلی مشخص می شود. آیا می توانید تشخصی دهید كه من لب هایم را با استفاده از میكاپ بزرگ تر كرده ام؟

4- موهای خشك و شكننده

اگر به دلیل استفاده از مواد دكلوره، رنگ، صاف كردن، و یا نور خورشید، موهایتان حالت اولیه خود را از دست داده و زمخت و شكننده شده است، باز هم در بازار محصولات متفاوتی یافت می شود كه با استفاده از آنها می توانید حالت اولیه را به موهایتان باز گردانید. موهای خشك و شكننده سن شما را بالاتر می برند.

و اما راه حل

تا جایی كه می توانید اجازه ندهید تعدد محصولات شما را گیج كنند و حتی الامكان فراورده هایی را انتخاب كنید كه موهایتان را از آن چیزی كه هست، بدتر نكند. تصور نكنید كه چون همه ی اطرافیان، موهای شما را با این شیوه دیده اند، پس می توانید در مهمانی ها با همان وضعیت شركت كنید. با استفاده از چند محصول مناسب به راحتی می توانید موهایتان را به حالت اول برگردانید. اگر احساس می كنید كه مشكلتان خیلی حاد شده، می توانید به یك متخصص پوست و مو مراجعه كنید تا او شما را در این زمینه راهمنایی كند... چهره جوانی كه موها می توانند به شما بدهند، دوست داشتنی تر است.

5- بدون آرایش چشم

اگر دلتان می خواهد چشمتان آرایش نداشته باشد، هیچ اجباری برای انجام این كار وجود ندارد؛ اما در عین حال اگر می خواهید جوانتر شوید، بهتر است چشمتان را كمی آرایش كنید. این كار چهره شما را شاداب تر می كند و زیبایی خاصی به كل صورت می دهد.

و اما راه حل

اگر نگاه دقیقی به سایت داشته باشید و قسمت میكاپ چشم را مطالعه كنید، می توانید روش صحیح آرایش چشم را آموزش ببینید. می توانید در طول روز از رنگ های ملایم تر استفاده كنید و رنگ های تیره را برای مهمانی های شب بگذارید.

6- استفاده نكردن از رژ گونه، استفاده كم یا استعمال در محل نامناسب

خوب، این مسئله همیشه به عنوان یكی از مشكلات شخصی من نیز به شمار می رود. دوست ندارم رژ گونه زیادی به صورتم بزم و از سوی دیگر نمی خواهم مقدار آن خیلی كم باشد. همیشه پیش از بیرون رفتن از همسرم سوال می كنم كه آیا مقدار آن كافی است یا نه. بله، گاهی اوقات مجبور می شوم روی آن مقداری پنكك بزنم تا رنگش كمی ملایم تر شود! مشكل دیگری كه اكثر خانم ها با آن مواجه هستند این است كه آنرا در كدام قسمت صورت مصرف كنند (البته این مشكل من نیست!) همه این امور سبب می شوند كه چهره شما مسن تر جلوه كند.

و اما راه حل

آیا می دانید كه "رژهای چرب" صورت شما را صاف تر می كنند و در عین حال استعمال آنها نیز راحت تر است؟ هیچگاه از رژ گونه های براق استفاده نكنید. این امر سبب میشود كه فرو رفتگی ها و برآمدگی های صورت بیشتر جلوه كنند و خطوط زیر چشم نمایانتر گردند. البته باید دقت داشته باشید از انواعی استفاده كنید كه نه خیلی چرب، و نه خیلی خشك باشند و نسبت به پوستتان رنگ طبیعی داشته باشند و به خوبی روی صورت بخوابند.

زمانیكه از رژگونه استفاده می كنید، باید آنرا در محلی بزنید كه نور خورشید به طور طبیعی آنجا را قرمز میكند. (البته بجز بینی). این محدوده از نزدیكی استخوان گونه شروع شده و تا امتداد گوش ادامه پیدا می كند. مقدار كمی از آنرا به بالای پیشنانی بزنید و خط رویش موها را به وسیله آن محو كنید. (آنقدر زیبا می شوید كه خودتان نیز تعجب خواهید كرد) مقداری از آن را هم به گردنتان بزنید تا با صورت همرنگ شود.... حالا یك صورت درخشان و در عین حال طبیعی دارید.

اگر احساس می كنید كه نیاز به رژگونه بیشتری در طول روز دارید، می توانید از انواع پودری آن استفاده كنید. از یك رنگ ملایم و طبیعی استفاده كنید و سعی كنید درخشش زیادی نداشته باشد.

 7- وضعیت قرار گرفتن اندام بر روی سن تاثیر می گذارد

هیچ موقع نباید تیپ و وضعیت اندامی خود را دست كم بگیرید. سعی كنید همیشه وضعیت مناسبی داشته باشید و اگر عادت بدی دارید، آنرا تصحیح كنید.

اگر اندام خود را در وضعیت مناسبی نگه ندارید، دچار قوز كمر، غبغب، شكم، قوس كمر و برخی مشكلات درونی دیگر خواهید شد.

و اما راه حل

برای تصحیح آداب بد اندامی، باید حواستان به طرز ایستادن و نشستنتان در تمام طول روز (حتی در محل كار) باشد. اگر برای چند هفته این كار را انجام دهید، عادات بد ناپدید می شوند. در هنگام ایستادن كمرتان صاف باشد و شانه ها عقب و چانه به سمت بالا باشد نه پایین. با رعایت این نكات به راحتی می توانید چند سال جوان تر جلوه كنید.

از یكی از دوستان نزدیك، فرزندان و یا همسرتان بخواهید كه وضعیت قرار گرفتن اندام شما را تحت نظر داشته باشد، و هر موقع از الگوی مناسب فاصله گرفتید، این امر را به شما گوشزد كند. با این كار اطرافیانتان نیز تشویق به تصحیح حالت های بد مشابه میشوند.

پیشنهاد مقاله :مردمان.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 شهریور 1387 توسط زیبا