تبلیغات
زیبایی های زندگی - چند روش برای از بین بردن چین و چروك پوست
زیبایی های زندگی

اگر در فکر این هستید که زمان را به عقب بازگردانید و مجدداً شادابی و جوانی خود را بدست آورید، قاعدتاً باید به دنبال راههایی باشید که به وسیله آنها چین و چروک های موجود بر روی پوست خود را از بین ببرید.

به ادامه مطلب توجه بفرمایید

اگر در فكر این هستید كه زمان را به عقب بازگردانید و مجدداً شادابی و جوانی خود را بدست آورید، قاعدتاً باید به دنبال راههایی باشید كه به وسیله آنها چین و چروك های موجود بر روی پوست خود را از بین ببرید. سالخوردگی یك فرایند كاملاً طبیعی است، اما این روزها با استفاده از تكنولوژی های جدید و همچنین دانش پزشكی می توانید تكنیك هایی را مشاهده نمایید كه این فرایند را كند می كنند. هر چند اگر سنتان 78 سال است نمی توانید انتظار داشته باشید كه یك مرتبه 25 ساله شوید، اما به هر حال با از بین بردن چین و چروك ها می توانید چندین سال سن خود را كاهش دهید.

1- از قرار گرفتن در معرض آفتاب بپرهیزید. بر اساس پژوهش های اخیر پزشكان، قرار گرفتن در معرض نور خورشید بیش از هر عامل دیگری – حتی وراثت – می تواند بر روی پوست شما چین و چروك ایجاد نماید. اگر می خواهید پوست صورتتان همچنان جوان و شاداب باقی بماند از قرار گرفتن در معرض اشعه ی UV خودداری كرده و روزهایی كه قرار است بیش از اندازه در فضای باز قرار بگیرید، حتماً از كرم های ضد آفتاب استفاده نمایید. اگر هر قسمت از پوست شما دچار آفتاب سوختگی شد، روی نقطه ی مورد نظر ژل آلوورا استعمال نمایید.

2- از سیگار كشیدن خودداری كنید. تركیباتی كه در سیگار وجود دارد سبب می شود كه كلاژن های پوست از بین برود. از اینرو قابلیت ارتجاعی پوست كم شده و در نتیجه چین و چروك بر روی آن ایجاد می شود. هر چند دانشمندان هنوز در این زمنیه به نتایج كاملاً قطعی دست نیافته اند، اما بر طبق تحقیقات اخیر آنها می توان گفت كه پوست افراد سیگاری 40% نازك تر و شكننده تر از پوست افراد غیر سیگاری است. اگر می خواهید پوستی شاداب و جوان داشته باشید این عادت را كنار بگذارید.

3- انحراف چشم و كج بینی. تحقیقات گویای این مطلب هستند كه افرادیكه نسبت به فعالیت های درست ماهیچه های صورت خود بی تفاوت می باشند، به احتمال زیاد صورتشان دچار چین و چروك می شود. اگر انحراف چشم دارید، به چشم پزشك مراجعه كنید. همچنین می توانید با استفاده از عینك آفتابی از ضعیف تر شدن ماهیچه های اطراف چشم خود در فضای باز جلوگیری نمایید. این امر هم نور كمتری را به چشم ها می رساند و هم اینكه دیگر مجبور نیستید هنگامیكه با نور شدید خورشید مواجه می شوید چشم های خود را به صورت نیمه باز و با فشار زیاد، باز نگه دارید.

4- صورت خود را بیش از اندازه نشویید. یكی دیگر از راههایی كه از ایجاد چین و چروك بر روی پوست جلوگیری می كند این است كه در طول روز بیش از اندازه صورت خود را نشویید. آبی كه از شیر می آید، مواد نرم كننده ی طبیعی پوست را از بین میبرد و این امر سبب خشكی پوست شده و چین و چروك بر روی آن ایجاد می كند.

5- به اندازه كافی از میوه ها و سبزیجات تازه استفاده كنید. بله و این هم یك دلیل دیگر برای استفاده مكرر از میوه و سبزی. بر اساس بررسی های اخیر پژوهشگران، میوه ها و سبزیجات حاوی آنتی اكسیدان هایی می باشند كه رادیكال های آزاد موجود در بدن را از بین می برند. همانطور كه می دانید این رادیكال های آزاد موجب ایجاد پیری زودرس می شوند. اگر می خواهید چین و چروك های روی پوست خود را از بین ببرید، مطمئن شوید كه رژیم غذایی تان به اندازه ی كافی میوه و سبزی در خود جای داده باشد.

6- مصرف ماهی را افزایش دهید. پروتیئن در شادابی و طراوات پوست نقش مهمی را بازی می كند. در این میان ماهی نه تنها حاوی مقادیر زیادی پروتئین میباشد، بلكه نوعی مصونیت طبیعی برای پوست ایجاد كرده و از پیر شدن آن جلوگیری می نماید. از این گذشته ماهی حاوی مقادیر زیادی امگا – 3 نیز می باشد كه جزء اسیدهای چرب بوده و در دوباره جوان سازی پوست نقش مهمی را ایفا می نماید.

7- به اندازه كافی بخوابید. زمانیكه میزان خواب و استراحت شما كافی نباشد، بدن به طور خودكار هورمون كورتیزول بیشتری ترشح می كند. این هورمون سلول های پوست را درهم می شكند و سبب ایجاد چین و چروك می شود. اگر می خواهید از پیر شدن پوست خود جلوگیری بعمل آورید، مطمئن شوید كه شب ها حداقل 7 تا 8 ساعت می خوابید.

8- از كرم های مرطوب كنند استفاده كنید. این مورد شاید بیشتر برای خانم ها مورد استفاده قرار بگیرد تا آقایون. كرم های مرطوب كننده قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش داده و آن را تازه و شاداب نگه می دارند. استفاده از این نوع كرم ها به ویژه پیش از استفاده از لوازم آرایشی توصیه می شود. صبح ها پیش از آرایش كردن از این كرم بر روی پوست خود بمالید و شب ها پس از شست و شوی پوست، دومرتبه از این كرم استفاده كنید تا پوست خشك نشده و چین و چروكی بر روی ان ایجاد نشود.

9- طاق باز بخوابید. خوابیدن بر روی شكم و یا پهلو به پوست شما فشار وارد آورده و در طول شب چین و چروك هایی را بر روی آن ایجاد می كند كه شاید دیگر هیچ گاه از بین نروند. به همین دلیل بهتر است كه خودتان را عادت بدهید تا بر روی كمرتان بخوابید و از بالش های نرم استفاده نمایید.

10 – شكلات مصرف كنید. براساس یك تحقیق كه به تازگی در نشریه ی تغذیه به چاپ رسیده، كاكائو حاوی مواد شیمیایی است كه سبب می شود آب زیادی زیر پوست جمع شده، پوست به طور مقتضی تغذیه شود، و گردش خون را در آن ارتقا پیدا كند. كلیه موارد ذكر شده از ایجاد چین و چروك بر روی پوست جلوگیری می نمایند، بنابراین به جای اینكه قهوه و یا نوشابه های گازدار بنوشید، یك لیوان نوشیدنی كاكائویی را امتحان كنید.
پیشنهاد مقاله توسط: مردمان
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 شهریور 1387 توسط زیبا